פרופיל העמותה

מייסד ויו"ר 'רפואה שלמה', הרב יוסי מרגלית

הרב יוסי מרגלית - עשייה רפואית חובקת עולם

מייסד ויו"ר 'רפואה שלמה', הרב יוסי מרגלית, הינו אדם שכל כולו עשייה ציבורית בתחום הרפואה מזה כ-20 שנה. את דרכו זו החל כתוצאה מטיפול צמוד במקרי רפואה מורכבים בכמה מבני משפחתו שנזקקו לטיפולים שונים ולאשפוזים ארוכים. ביסודיות ובהתמדה מעוררת השראה טיפל בכל הכרוך בתהליכים המורכבים, ערך תחקירים מקיפים, טבל עצמו לחלוטין בכל הידע הרפואי הנדרש הן מצד הפן הרפואי האינפורמטיבי והן מהפן הבירוקרטי והמנהלי. עם הזמן פנו אליו אנשים בסביבתו על מנת לקבל סיוע בתחומים המשיקים לאלו בהם טיפל.
בשנת 2014 שימש לתקופה כמנהל קשרי קהילה למגזר החרדי בבית החולים 'בלינסון'. בתקופה זו הכיר הרב יוסי בצורך ההולך וגדל לידע מכוון ולתמיכה רפואית, והועיד פניו לסיוע בכל בתי החולים בארץ.
משם פנה לעשייה רפואית כלל ארצית עקב הפניות הרבות שקיבל. עם השנים וככל שהתרבו המקרים בהם טיפל, אימפריית המידע אותה ניהל גדלה והתעצמה עד שנעשתה לכזו החולשת על ממדים נרחבים; התמצאות מעמיקה באסכולות הרפואה השונות, תוך התעדכנות תמידית ועקבית במחקרים, שיטות טיפול, טכנולוגיות חדשניות ומאמרי רפואה מובילים. שנות העשייה רחבות ההיקף הללו הובילו את הרב יוסי ליצירת קשרים הדוקים וקרובים עם רופאים מומחים מובילים בתחומים השונים, היכרות מעמיקה ופנימית עם כל המחלקות בבתי החולים בארץ, קשרי חברות עם מנהלי בתי חולים והתברגות כאחד מאנשי הייעוץ הרפואי המובילים בארץ.
יוסי מוזמן לכנסים רפואיים יוקרתיים, ימי עיון ולישיבות צוות רב מערכתיות. הוא נקרא להיות נוכח בניתוחים חדשים על מנת ללמוד עליהם או בכדי להיות בחדר מטעם משפחות החולים. יו"ר 'רפואה שלמה' הינו חלק אינטגרלי מהקליקה הרפואית בארץ ומגיע לטקסי ייסוד של בתי חולים ומחלקות חדשות. הוא מנהל קשרים חובקי עולם עם מחלקות מובילות ברחבי העולם ומסייע בהטסות רפואיות בינלאומיות כמלווה צמוד משך כל המסע, כמתווך בין גורמי הרפואה בארץ ובחו"ל ומייעץ לאלו המצויים בצומת דרכים היכן כדאי להם לבצע טיפולים מורכבים, השתלות או ניתוחים מצילי חיים.
לצד הרב מרגלית עומדים אנשי עמותת 'רפואה שלמה' וצוותי התנדבות נאצלי רוח המונעים מתחושת שליחות עמוקה לסייע לחולים מכל מגוון הקשת המגזרית להגיע, פשוטו כמשמעו, לרפואה שלמה.
לרב יוסי מרגלית הוענק בשנת 2017 אות "מגן שר הבריאות" כהוקרה על פעילותו. במעמד זה כיבדו בנוכחותם גורמים ניהוליים מעולם הרפואה שאף הרכיבו את מסמך ההמלצה על מרגלית לקבלת הפרס, שמנה לא פחות מ-17 חוות דעת ממנהלי בתי חולים בארץ.
סביב הרב מרגלית נוצרה עם הזמן מעין קהילה רפואית המאופיינת בקשרים חבריים ואישיים, אלו משתתפים באירועים משפחתים, מגיעים לאירועי הרמת כוסית אותם מארגן הרב סביב מועדי השנה. הרב מרגלית הינו דמות מפתח ומשמש לרופאים גם כתובת להתייעצויות קולגיאליות.

בשנת 2017 הוקמה וועידת נשיאות בראשות הרב יוסי מרגלית, זו מונה רופאים מובילים ומומחים המשמשים כדמות מייצגת מכל אסכולה רפואית, המעמידים עצמם להיות נכונים בזמן אמת להיענות לרב מרגלית ולסייע לחולים הפונים אליו בייעוץ, הכוונה ובאבחון. על וועידת הנשיאות יורחב בהמשך עמוד זה.

קרא עוד סגור
משה אנגלרד
שותף מייסד ב-'רפואה שלמה'

משה אנגלרד מלווה את 'רפואה שלמה' מימיה הראשונים והיה מדמויות המפתח אשר מיסדו, הצמיחו והובילו את העמותה להיות מעצמת הסיוע הרפואי שהיא כיום. משה הינו ראש מחלקת אסטרטגיה וחבר הנהלה בכיר בעמותה והוא משמש כיד ימינו של מרגלית בעשור האחרון בכל ענייני הפנים והחוץ שלה. אנגלרד מגיע מעולם הנפש ומעולם הטיפול, הקים את מרכז 'תקומה' ולו קליניקה בעלת שם לפסיכותרפיה המתמחה במגוון שיטות טיפול. משה פועל ללא הרף על מנת להרחיב את מפעלי 'רפואה שלמה', לגייס מתנדבים, לחבר את 'רפואה שלמה' מול הגורמים השונים ולמסד את הפעילות כך שהיא תתרחב, תעמיק ותגדל לממדים שיאפשרו להרחיב את הסיוע של העמותה ולהגיש מענה לכמה שיותר חולים.

שמואל לייפער ​
חבר הנהלה ב-'רפואה שלמה'

הרב שמואל לייפער הינו דמות ידועה המסייעת לחולים במגוון נושאים רפואיים ביניהם הנגשת רפואה וציוד רפואי לאשפוז בית. לייפער פעל בתקופת הקורונה בקרב חולים מכל רחבי הארץ ברמות תחלואה שונות, במסגרת פעילות של ארגון 'רופא חולים' אותו הקים למען חולי הקורונה וסייע באינספור מקרים של הצלת חיי אדם בתקופת השיא של המגפה. בנוסף, לייפער עוסק בגיוס משאבים עבור מוסדות ועמותות מול פילנתרופים וגופי סיוע שונים.

חיים וילהלם
חבר הנהלה ב-'רפואה שלמה'

חיים וילהלם הינו שותף מייסד בעשייה הרפואית תחת ארגון 'רופא חולים' שהקים עם שמואל לייפער ופעל במשך כל תקופת הקורונה. מאחוריו רקורד עשיר של עשיה ציבורית במסגרת מתן סיוע והכוונה רפואית לחולים ולמקרים קשים של סכנת חיים. הוא ליווה משפחות רבות בתקופות הקשות לצד יקיריהם החולים ועמד לרשותם גם באספקטים הרפואיים הנדרשים להם וגם במענה רגשי ובהגשת תמיכה מקיפה במצבים בלתי אפשריים. חיים מנהל את המערך הלוגיסטי והתפעולי של עמותת 'רפואה שלמה'.

וועידת הנשיאות

 בשנת 2017 הוקמה וועידת נשיאות שנוסדה למען הפעילות הענפה של הרב יוסי מרגלית במתן סיוע והכוונה לחולים הרבים המתדפקים על דלתו. הוועידה כוננה את דרכה במשרדו של העו"ד המנוח יעקב ויינרוט ז"ל, שם חתמו כל חברי הנשיאות על אמנת הוועידה.

פרופסור דן פליס

דן פליס הוא פרופסור לאף אוזן גרון, הקים וניהל את מערך האף אוזן גרון וניתוחי ראש וצוואר, פה ולסתות ואת המרכז הבין תחומי לכירורגיה אונקולוגית של הראש והצוואר במרכז הרפואי תל אביב ע”ש סוראסקי (איכילוב). הוא פרופ’ מן המנין בביה”ס לרפואה ע”ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב וחבר בסגל המדעי של מחלקת אף אוזן גרון וניתוחי ראש-צוואר בבי”ח מאונט סייני, טורונטו (Mount Sinai Hospital, Toronto) ואוניברסיטת טורונטו בקנדה (University of Toronto). מרצה ומורה מוערך בתחומו במסגרת מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם.

פרופסור פליס מכהן כמזכיר המדעי של החברה האסיאתית לאונקולוגית ראש-צוואר (The Asian Society of Head and Neck Oncology), חבר מועצת המנהלים באקדמיה הבין-לאומית של אונקולוגיית חלל הפה (International Academy of Oral Oncology, IAOO), חבר מועצת המנהלים של הפדרציה הבין-לאומית של חברות אונקולוגית הראש-צוואר (International Federation of Head and Neck Oncology Societies, IFHNOS). פרופ’ פליס חבר במועצת המנהלים של האיגוד האסיאתי לכירורגית בלוטת התריס, וחבר כבוד של חברות לכירורגיה אונקולוגית בראש-צוואר באיטליה, יוון, הודו והאיגוד הצרפתי ישראלי.

פרופסור ענת קסלר

פרופ' ענת קסלר נוירולוגית ונוירואופתלמולוגית. היא משמשת כפרופסור מן המניין קליני באוניברסיטת תל אביב, בוגרת בי"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, התמחתה בנוירולוגיה בבית חולים מאיר בכפר סבא.

בנוסף, פרופ' קסלר עברה השתלמות בנוירואופתלמולוגיה בארה"ב בבית החולים Long Island Jewish Medical center NY  ובבית החולים Mercy Neuroscience Institute, Miami. משנת 2001 ועד יוני 2016, קסלר ניהלה את היחידה הנוירואופתלמולוגית והמרכז ליתר לחץ תוך גולגולתי  עצמוני, במרכז הרפואי בתל אביב, ומאוקטובר 2016 כיהנה כיועצת נוירו-אופתלמולוגית במרכז רפואי הלל יפה בחדרה.  

ד''ר לב ליכטנשטיין

מומחה גסטרואנטרולוגיה, מנהל יחידה למחלות מעי דלקתיות באסותא אשדוד. תחום מומחיות: גסטרואנטרולוגיה ומחלת מעי דלקתית. שימש בעבר גם כרופא בכיר ביחידה למחלת מעי דלקתית, בילינסון. על הרפרטואר המקצועי שלו נמנית תקופת התמחות על מחלות מעי דלקתיות במרכז הרפואי אוניברסיטת שיקגו ארה"ב. נמנה גם על חברויות באיגודים וארגונים מקצועיים כמו האיגוד הישראלי לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד, החוג למחלות מעי דלקתיות.

פרופ' יעקב שכטר

יעקב שכטר (Jacob Schachter) אונקולוג, מומחה לסרטן העור ומלנומה, פרופסור לאונקולוגיה, משנת 2014 יושב ראש החוג לאונקולוגיה, בית הספר לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב. מייסד ומנהל "מכון אלה" לטיפול ומחקר במלנומה וסרטן העור במרכז הרפואי שיבא (משנת 2004) וסגן מנהל המערך האונקולוגי בשיבא.

ד״ר דורית ארליך

מומחית ברפואת משפחה, בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות ומדריכת הורים מובילה.
עובדת כרופאת משפחה ב-״שירותי בריאות כללית״.

פרופסור שלמה שניבאום

פרופ' שניבאום הינו כירורג אונקולוג, מנהל המרכז לבריאות השד ומנהל היחידה לכירורגיה מונחית איזוטופים החטיבה הכירורגית. הוא יו"ר של החברה הישראלית למחלות השד, בעבר כיהן כיו"ר החברה לכירורגיה אונקולוגית וראש החוג לכירורגיה באוניברסיטת תל-אביב. פרופ' שניבאום כיהן בעבר וכיום כשותף במחקרים רבים ומובילים בטיפול בסרטן בארץ ובעולם והינו מחלוצי ניתוח בלוטת הזקיף בסרטן שד בארץ ובעולם.

פרופסור נבו מרגלית

ד"ר  נבו מרגלית, מומחה בנוירוכירורגיה ובניתוחי בסיס גולגולת, מכהן כמנהל המחלקה הנוירכירורגית במרכז רפואי שערי צדק. ד"ר נבו מרגלית היתר מבצע ניתוחי מוח-קרניוטומיה וניתוחים להסרת גידולים מבסיס הגולגולת. זאת תוך שימוש באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים והחדשניים ביותר. לצד עיסוקו הרפואי-קליני, ד"ר נבו מרגלית, עוסק בהוראה והינו מרצה ומדריך לסטודנטים לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר שימש כמרצה בחוג לנוירואנטומיה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון.

פרופ' דב פלדברג

פרופסור דב פלדברג, ממובילי רופאי הפריון והגינקולוגים במדינת ישראל, בעל ניסיון של למעלה מ-35 שנה. הוא מכהן כממלא מקום וסגן מנהל בית החולים לנשים ע"ש הלן שניידר ומנהל היחידה לאשפוז יום נשים במרכז הרפואי רבין. בעל נסיון רחב עם מטופלים מכל העולם ומנהל מסלול של טיפולי פריון מתרומת ביצית ופונדקאות במרכז הרפואי Altra Vita במוסקבה.

ד''ר פלדברין זאב

אורתופד מנתח בעל התמחות ייחודית בתחומי כף הרגל והקרסול. ד"ר פלדברין הינו מנהל השירות לכף הרגל והקרסול ומנהל היחידה הייעודית לסיבוכי כף רגל סוכרתית במרכז הרפואי ע"ש אידית וולפסון. בנוסף, במשך שנים רבות כיהן כסגן מנהל מחלקה בכיר במערך האורתופדי במרכז הרפואי וולפסון (2011-1994). כמו כן, ד"ר פלדברין משמש כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב

ד״ר מוני ארליך

מומחה בעל שם ברפואת עיניים.
עובד כרופא עצמאי בקהילה בעיר בני ברק משנת 1989, משרת את חברי כל קופות החולים מתוך תחושת ייעוד ושליחות בתחום רפואת העיניים.

פרופסור יוסף חייק

פרופ’ חייק יוסי מנהל את המערך לכירורגיה פלסטית ואת המרכז הארצי לטיפול נמרץ כוויות במרכז הרפואי שיבא. מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית משנת 2002, בוגר אוניברסיטת בולוניה לרפואה משנת 1994, ובעל רישיון רפואי איטלקי (אירופאי) וישראלי. התמחה בכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי שיבא, בנוסף לאוניברסיטת אדמונטון בקנדה ובסאו פאולו, ברזיל. בקנדה רכש מיומנויות רבות בכל הנושא של פלסטיקה אסתטית משחזרת, כוויות ומיקרוכירורגיה, ובברזיל בניתוחים אסתטיים ושחזורי אוזניים. התמחה בחומרים וטכניקות אשר אינם מוכרים בארץ. משמש כמנהל הרפואי במרכז שי מדיקל.

פרופסור חייק יוסי חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ויושב ראש האיגוד הישראלי לכוויות. חבר באיגודים מקצועיים רבים נוספים בארץ ובחו”ל. הקים וניהל את המרפאות של כללית אסתטיקה משנת 2005 ועד 2008 בראשון לציון ובנס ציונה. השלים תואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת תל-אביב. פרופ’ חייק הינו יועץ מומחה מטעם בית משפט השלום. משמש כפרופסור מן המניין באוניברסיטת ת”א בפקולטה לרפואה ומלמד כירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת במוסדות אקדמיים בארץ ובעולם.

פרופסור אלן שרף

פרופ’ שרף הוא נשיא המרכז הבינלאומי 'אדמונד ספרא' למומי לב מולדים. הוא רופא מומחה במחלקת ניתוחי לב ילדים וביחידה לניתוחי לב מומים מולדים במרכז הרפואי שיבא. פרופ’ שרף הוא בוגר בית-הספר לרפואה בפריז ומשמש כפרופסור אורח במספר אוניברסיטאות ברחבי העולם – תל אביב, אלג’יר וכוויית. הוא מומחה בניתוחי לב, כלי דם, מחלות לב מולדות וקרדיולוגיה ילדים.

פרופ' מירב לייבה

פרופ' לייבה הינה מומחית ברפואה פנימית והמטולוגיה, מנהלת השרות וראש מעבדת המחקר למיאלומה נפוצה במערך ההמטולוגי בבית החולים תל השומר. עם שובה לארץ לאחר השתלמות ומחקר של כשנתיים באוני' הרווארד שבבוסטון חזרה לכהן כרופאה בכירה במכון ההמטולוגי בבית החולים תל השומר.

בשנת 2011 פרופ' לייבה הקימה מעבדת מחקר ובנק רקמות המתמקד בחקר מיאלומה נפוצה ומחלות תאי פלסמה, ומשנת 2013 מונתה למנהלת השירות למילומה נפוצה במכון ההמטולוגי בתל השומר. בשנת 2004 זכתה בפרס הצגת המחקר הטובה ביותר בכנס האיגוד לרפואה פנימית. פרופ' לייבה עסקה ושותפה במחקרים רבים בארץ ובחו"ל בתחום המיאלומה הנפוצה והייתה שותפה לפיתוח ומחקר של תרופות חדשות למיאלומה.

פרופסור שמואל קויתי

מומחה לאלרגיה, אסטמה, אימונולוגיה קלינית ודרכי נשימה מטעם בית חולים "נאשיונל גוויש" בדנבר ארה"ב. שימש בעבר כמנהל יחידת האלרגיה בבית החולים איכילוב בתל אביב, וכיום מקבל בקליניקה פרטית בגבעתיים. מ-2016 משמש כיו"ר ועדת הלסינקי האחראית על הניסויים הקליניים באיכילוב וכן ממשיך כרופא בכיר ביחידה לאלרגיה.

בעל ידע מקצועי נרחב באסתמה על סוגיה השונים, חשיפות תעסוקתיות, סינוסיטיס כרונית, אלרגיות נשימתיות, אלרגיות למזון ואלרגיה לתרופות.

פרופסור עידו נחמני

ד”ר נחמני הוא מנהל מחלקת כירורגיה ב’ בבית החולים שיבא. הוא מומחה בכירורגיה כללית, כירורגיה של כבד, לבלב ודרכי מרה, השתלות איברים וכירורגיה זעיר-פולשנית (לפרוסקופיה מתקדמת ורובוטיקה). כיהן במשך 7 שנים כמנהל המחלקה לכירורגיה כללית ב' בבית החולים איכילוב ושימש במשך שנתיים כמנהל בפועל של יחידת ההשתלות שם. היה יו"ר ועדת ההנצלה של המרכז הלאומי להשתלות איברים בשנים 2015-2012.

פרופסור יהודה קולנדר

פרופ’ קולנדר הוא מנהל יחידת אורתופדיה אונקולוגית ואורתופדיה אונקולוגית ילדים בבית החולים איכילוב. הוא למד בביה”ס לרפואה באוניברסיטת תל אביב והתמחה בכירורגיה אורתופדית במרכז הרפואי סורוקה. פרופ’ קולנדר הינו מרצה בכיר באורתופדיה כירורגית במוסדות אקדמיים מובילים.

פרופ עופר יוסופוביץ

עופר יוספוביץ הוא אורולוג, פרופסור לאורולוגיה בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, מנהל מחלקה אורולוגית בבית החולים איכילוב, מחלוצי המנתחים בישראל באמצעות רובוטיקה רפואית, על ידי מערכת כירורגית דה וינצ'י. תחום התעניינות עיקרי: כירורגיה אורולוגית אונקולוגית.

פרופ' ענת אחירון

מנהלת המרכז לטרשת נפוצה. מומחית בנוירולוגיה ומנהלת המרכז לטרשת נפוצה במרכז הרפואי שיבא. פרופ' אחירון משמשת כסגן דיקן אקדמי, בוגרת ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת ת"א, תואר M.D. בעלת תואר PhD, המחלקה לפיזיולוגיה ופרמקולוגיה, בוגרת ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר אוניברסיטת ת"א.