אודות 'רפואה שלמה'

עמותת 'רפואה שלמה', בראשות הרב יוסי מרגלית, מוסדה והוקמה ב-2016 לאחר שנים של חריש מוקדם, תחקיר ועשיה ציבורית המעניקה סיוע מכווין והנגשת עולם הרפואה לחולים מכל המגזרים ומכל השכבות הסוציו-אקונומיות. יוסי מרגלית עומד בחזית העשייה הרפואית בארץ ומסייע לאנשים המצויים בנקודות שבר של מצבים רפואיים שונים, עושה להם סדר בים המידע השוקק ברשת, מכוון אותם לרופאים מומחים, למעבדות ולשיטות טיפול ע"פ אבחון ועיון במסמכיהם הרפואיים ובהתאם לייעוץ מתמשך עם רופאים מומחים וגורמים מובילים בעולם הרפואה.

עמותת 'רפואה שלמה' מעמידה עצמה לצד החולים ומלווה אותם יד ביד בנבכי התהליכים הסבוכים בדרכם למצוא מרפא לכאבם, החל משלבי הבירור הראשוניים ועד לאחר האבחון. פעילות העמותה מתמקדת בהצלת חיי אדם, על ידי הכוונת מטופלים לרופאים, לבתי חולים ולמחלקות ייעודיות, לניתוחים ולדרכי טיפול חדשניים ואף עוסקת בתיאום וליווי הטסות בינלאומיות בכל רחבי העולם לצרכי ניתוחים או ליווי חולים במהלך פרוצדורות מצילות חיים.

img-20220608-wa0243_optimized

משוואה של חיים ומוות

'רפואה שלמה' מסייעת לאנשים המצויים במצבים, שללא העמותה, יאלצו להתמודד עם תהליכים ביורוקרטים מייגעים, התרוצצויות הלוך ושוב בין רופאים ואבחונים שונים, מעבר בין מחלקות ואשפוזים שונים- עד להגעתם למענה המדויק לו הם נזקקים כל כך. בעולם הרפואה ידוע כי במשוואה של חיים ומוות- זמן פירושו הצלת חיים, ובמקרים רבים כל כך חולף זמן רב ומיותר על בירורים וחוסר מיקוד אשר לעיתים רבות מחריף ומחמיר את מצב החולים, שאף נאלצים לשאת כאבים עצומים משך כל תקופת הבירורים, עוד לפני שהחלו בטיפול כלשהו. מקרים רבים שהובאו לפני יוסי מרגלית, הגיעו כאשר החולים היו מצויים במרחק פסיעה לפני שהיה מאוחר מידי, ולצערנו בחלק לא מבוטל מהמקרים אנשים פונים לרב יוסי לצורך אבחון כשכבר מאוחר מידי, עקב נסיבות חיים קשות.
קשה להעריך במספרים את כמות האנשים שנעזרו ביוסי במהלך השנים, מדובר במאות אלפי חולים ומשפחותיהם שמצאו בו כתובת ומשען בתקופה הכי מטלטלת בחייהם, הנושאים בליבם את סיפור ההחלמה והמזור שמצאו לגופם ולנפשם, וכן סיפורים על מקרים בהם התערבותו של יוסי הצילה את חייהם וחיי יקיריהם.

תהליך הליווי, הייעוץ וההכוונה

הפונים מתבקשים להעביר מסמכים רפואיים המעידים על מצבם. בחסיון רפואי מוקפד ודיסקרטיות מלאה, הסגל המקצועי של העמותה מבצע ״הערכה״ ראשונית, על סמך מידע רפואי והתייעצות עם רופאים מומחים. לאחר ביצוע ההערכה, יו"ר 'רפואה שלמה', יוסי מרגלית, מכוון את הפונים לרופא המומחה המתאים, לטיפול ייעודי ולבית החולים המתמחה בנושא הנבדק.
בנוסף, העמותה מציידת את הפונים במידע רפואי ממוקד, עדכני ורב ערך, שללא הכוונה זו היו החולים מתקשים למפותו ממצולות אוקיינוס המידע העצום, החסר והבלתי אמין ברובו, הפזור ברשת.
למעשה, פעילות 'רפואה שלמה' מנותבת דרך אספקטים שונים, שכל אחד מהם נושא בחובו עשיה רבה ומסועפת; ישנם מקרי החירום ומקרי הרפואה המצויים בדחיפות עליונה, בהם ניתן מענה בזמן אמת על שאלות של חיים ומוות לזקוקים ולמאושפזים בבתי החולים כתוצאה ממצב מסכן חיים. במקרים אלו יקבלו הפונים הכוונה מלאה לבתי חולים בהם קיימת התמחות ספציפית נדרשת, יעשה עבורם בירור מול הגופים הרפואיים השונים, כמו גם תיווך בין רופאים מומחים ומנתחים לבין החולים. הרב מרגלית נמצא כל העת בקשר רציף עם הפונים כולל ירידה לשטח לצורך מעורבות, ליווי והכוונה רפואיים, ונוכחות פעילה בישיבות צוות רפואיות יחד עם בני המשפחה.

img-20220608-wa0399_optimized

יש לך למי לפנות

ישנם גם מקרים רפואיים קצרי טווח, הגם שאינם מקרי חירום של שעון חיים הולך ואוזל, הדחיפות קיימת גם בהם; חולים הנקלעים למצב רפואי כלשהו: אירועי לבביים ומוחיים, תאונות, שברים, אסונות, פיגועים, שיקום וכדומה. וישנם המקרים הרפואיים ארוכי הטווח, בהם הפונים אל העמותה הינם חולים במחלות מורכבות וכרוניות הנדרשים לטיפולים מיוחדים ולבדיקות מורכבות, למעבדות בעלות מכשירי אבחון יקרי מציאות, לתהליכים טיפוליים מרובי פרטים וכן לליווי ארוך הדורש תחקירים מקיפים באמצעות החיבורים הרפואיים של הרב יוסי. במקרים אלו הליווי יכול להתפרש על שנים ארוכות ואף לתקופת חיים שלמה.
על חזון 'רפואה שלמה' נמנים פרויקטים שונים אותם מתעתדת העמותה להרחיב, להעמיק ולפתח במספר זירות שונות אשר יאפשרו להגיע אל כמה שיותר חולים, הן מבחינת כוח האדם לו תידרש העמותה והן מבחינת רוחב היריעה של היוזמות עצמן.